CSS 2

Napiszę w tym artykule pokrótce o wadach i zaletach CSS, oczywiście od razu mówiąc że tych drugich czyli zaletach jest według mnie znacznie więcej niż tych pierwszych czyli wad. Zaletami kaskadowych arkuszy stylów czyli krócej to ujmując CSS jest z pewnością łatwość formatowania oraz aktualizacji treści strony WWW. To z pewnością jest bardzo ważna zaleta, ponieważ w wielu serwisach internetowych strony aktualizuje się bardzo często. Kolejną zaletą kaskadowych arkuszy stylu jest z pewnością bardzo zbliżona składania do HTML, a nawet miejscami nawet prostsza i bardziej intuicyjna.

Wadami kaskadowych arkuszy stylów jest na pewno ich odmienna interpretacja przez różne przeglądarki. Choć powoli wszystko się zaciera czasami można jednak niestety zobaczyć kilka błędów w układach stron źle zinterpretowanych przez przeglądarkę.

Nie będę więcej już wymieniał więcej wad i zalet kaskadowych arkuszy stylów bowiem ten artykuł miał tylko z grubsza i ogólnie przedstawić zalety oraz wady kaskadowych arkuszy stylów. Wszystkich zainteresowanych kieruje do przeczytania specyfikacji CSS która znajduje się też w Internecie.